Geyve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı

2008 Faaliyetlerimiz
Pazartesi, 05 Temmuz 2010 17:23

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALAR

*Odamız Basit Usul Muhasebe Sistemini devam ettirip Muhasebe ile ilgili hizmet alan 400’e yakın esnaf arkadaşlarımıza düşük ücretle hizmet vermeye devam ettik.

*Bir çok esnafımızın mağduriyetine sebep olan seyyar satıcının önlenmesi ile ilgili Vergi Dairesi,Belediye Çevre Sağlık Grup Başkanlığı ve Geyve Kaymakamlığı’na bilgi vererek bu tür satıcıların önlenmesini istedik.

*İl ve İlçe sınırları içerisinde gerekse değişik illerde yapılan mesleki toplantılara katılarak esnafımız ile ilgili öneri ve şikayetlerini dile getirdik.

*Çıraklık Eğitimi Merkezi kapsamında olmayan meslek dallarında dönemler içerisinde imtihan açılarak esnafımızın ve yanında çalışanlarına belge almalarını temin ettik.

*Odamızı ziyaret eden Millet Vekillerine, İlçemiz esnafımızın sorunları iletilip bunlara çözüm yolu istenilmiştir.

*Vergi Dairesi Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu uyarı ve ikazlarla ceza yaptırılmadan esnafımıza belgelerinin düzenli tutulmasında yardımcı olmaya çalıştık.

*Üst kuruluşlarımızdan gelen genelgeleri esnafımıza ilan yoluyla duyurmaya çalıştık.

*Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlara özellikle eğitim amaçlı okullara maddi ve bilgisayar,yazıcı boya vb. şeylerle yardımcı olmaya çalıştık.

*Üst Kuruluşumuz Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğin’ce sağlanan, yapılan özel anlaşma ile Sakarya Esnafına Ziraat Bankası ve İş Bankası Müdürlüğünce verilen Kredilerin İlçemizdeki esnafımıza kullanımı sağlanmıştır.

*KOSGEB’in faizsiz ve düşük faizli vermiş olduğu Krediden İlçemiz Esnafına da kullandırılması sağlanmıştır.

*Tüm İllerde kutlaması zorunlu olan ve Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince Türkiye’de ses getirecek bir organizasyonla kutlamış olduğu Ahilik Haftası etkinliklerine Odamız imkanları ölçüsünde katılım sağlanmıştır.

* İlçemizde bulunan Ahi baba Köyü Muhtarı ve orada yaşayan yaşlı köy halkı ile zaman içerisinde yaşamış olan Ahi baba ile ilgili dokümanlar toplamaya çalışılmıştır.Yapılan bu çalışmaların sonucunda gerekli dokümanlar sağlanarak , gerekli bilgiler bağlı bulunduğumuz Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine teslim edilip kutlamaların bir bölümü de Ahi baba köyünde yapılması sağlanmıştır.

*İlçemizdeki okullarda dereceye giren öğrencilerimize başarılarının teşvik edilmesi için Odamızca ödüller verilmektedir.

*Dini ve Mili Bayramlarda,özel günlerde Odamız olarak çeşitli etkinlikler düzenledik,düzenlenen bu etkinliklere de katılım sağladık.

*Yapımı Odamızca 55.000.00 TL’ye tamamlanan Odamızın ikinci katına Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü açtırılıp.Taraklı,Pamukova,Alifuatpaşa,Geyve ve bağlı köylerine yerinde hizmet verme imkanı sağlamış bulunmaktayız.

*Yukarıda belirtmeye çalıştığımız hizmetlerin yanında söz edemediğimiz bir çok hizmetlerde yapılmış olup Esnafımıza ve İlçemize en iyi şekilde hizmetlerin devamına çalışacağız.

 

 
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Başkandan Mesaj


Sayın ziyaretçiler Geyve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı Web sitemize hoş geldiniz.

Dünyamızda değişim süreçlerini hızlandıran en önemli etkenlerden biri olan internet dünyası artık herkes tarafından kullanılmaktadır.

Devamı...